Technika

Naše jednotka má k dispozici:

CAS IVECO

Vozidlo vlastníme od roku 2016, vozidlo je cisternová automobilová stříkačka s výbavou pro účely civilní obrany. Vozidlo je svým charakterem a výbavou předurčeno pro široké použití, které využijí sbory dobrovolných hašičů, Foto zde.

Přívěsný vozík

Přívěsný vozík vlastníme od roku 2014, vozík využíváme pro přepravu příslušenství a dále jej používá družstvo mladých hasičů pro soutěžní vybavení. Foto zde.

DA 9 Mercedes Benz Vito 4x2

Obrazek

Toto vozidlo vlastníme od roku 2008 a slouží nejen k přepravě osob na místo zásahu, ale i na soutěže. Ve výbavě tohoto vozu je plovoucí čerpadlo, hadice a kufr se zdravotnickým materiálem.

CAS 25 Š 706 RTHP 4x4 - vyřazeno ze služby

Obrazek

Tuto cisternu jsme získali v roce 2007 bezplatným převodem od jednotky obce Protivanov. Posádku tvoří řidič, velitel vozu (sedí vpředu vedle řidiče) a 4 hasiči. Cisterna pojme 3500 l vody a 200 l pěny. Vozidlo disponuje také lafetovou proudnicí, která slouží zejména k hasebnímu zásahu hořících porostů. Dále je toto vozidlo vybaveno odstranitelnou skrápěcí lištou, která je zavodněna přes střechu vozu hadicí "B" od lafetové proudnice. Lišta je využívána hlavně v letních měsících na skrápění vozovek a také k hasebnímu zásahu na polích většího rozsahu. Cisterna je vybavena vozidlovou radiostanicí Motorola GM 360 s volacím znakem PPV 951.

AS 16 IFA W 50 L (DA) - vyřazeno ze služby

Obrazek

Jak už napovídá název, jedná se o automobilovou stříkačku s výkonem čerpadla 1600 l/min. Tento vůz byl vyroben už v roce 1971, v minulosti sloužil u útvarové jednotky hasičů v Prostějově.

Nádrž na vodu: 200 l,  nádrž na pěnu: 200 l

Počet míst k sezení: 1+9

Předchozí technika
Nissan Urvan
Škoda 1203

Naše jednotka má k dispozici následující vybavení:

1x vozidlovou radiostanici Motorola GM 360

1x kapesní radiostanici Motorola GP 340 a 4 x Motorola CP 340

1x plovoucí čerpadlo Honda

3x dýchací přístroj Saturn S7 a jeden S5 s maskami CM-5

3x kufr se zdravotnickým materiálem

1x požární stříkačku PS 12

1x nastavovací čtyřdílný žebřík, maximální dosah 8 m

1x požární stříkačku PS 8 (historický kousek)

1x proudnici C 52 Turbosupon, průtok 0-500  l/min a dostřik cca 32,5 m

2x kombinovanou proudnici C 52 s kulovým kohoutem, průtok 190/296  l/min

2x kombinovanou proudnici C 52 s kulovým kohoutem ( plast), jm.průtok 190  l/min

2x hadice C 52 s nápisem Hasiči Mostkovice, obě umístěné v cisterně jsou  určeny pro rychlozásah.

1x elektrocentrálu značky Heron o výkonu 6000 W

2x osvětlovací stativ s reflektorem o výkonu 500 W

1x kalové drenážní  ponorné čerpadlo značky HCP

1x páteřní deska Baxstrap

Další vybavení: savice, hadice C 52, B 75, sací koš atd.