Cvičení

Cvičení probíhá většinou dvakrát za rok, účelem je přověření připravenosti členů JSDH na reálnou událost.

19.6. Požár- Prostějovská ul., Mostkovice, vyhlášen I. stupeň poplachu. Požár v objektu na výrobu plastových oken. Po příjezdu na místo události určil velitel zásahu průzkumné družstvo s dýchacími přístroji. Po prvotním průzkumu, bylo zjištěno, že se v objektu nachází větší počet zraněných osob. V době, kdy byl prováděn průzkum, VZ požádal SOPIS Pv o posilové jednotky. Mezitím byli zranění vytažení z objektu a byla jim poskytnuta předlékařská první pomoc. Velitel průzkumné jednotky se dozvěděl, že se někde v obektu nachází ještě jedna osoba. Společně s průzk.jednotkou JSDH Žešov byla tato osoba nalezena, stabilizována a transportována na seřadiště zraněných. Seřadiště se nacházely ze předu i ze zadu objektu. Celkem se tohoto cvičení účastnilo pět jednotek města Prostějova a to tyto:

JSDH Vrahovice, Žešov, Krasice, Čechovice a Domamyslice. Dále pak JSDH obce Držovice a místní jednotka JSDH Mostkovice. Všem těmto zúčastněným jednotkám děkujeme za spolupráci.